Kajastused

Johannes räägib, miks toetada Kultuurikvartalit

Tavaliselt paneb Johannes Lõhmus kokku Elektriteatri progammi, kuid seekord heidab ta Müürilehe veergudel valgust põhjustele, miks kultuur ja Kultuurikvartal on tartlaste toetust väärt.

Utoopia kui teostamatu unistus?, Müürileht 6.12.2013

Ivar tutvustab lavastust “Äralennuväli”

Lavastaja Ivar Põllu käis Klassikaraadio stuudios rääkimas, kuidas sündis lavastus “Äralennuväli”, uutest vaatenurkadest Eestist lahkumise teemadel, sisepagulusest ja sellest, kuidas elada oma elu võimalikult hästi.

Klassikaraadio DELTA Ivar Põllu lavastusest “Äralennuväli”, 29.11.2013

LAVASTUS “ÄRALENNUVÄLI” TARTU UUES TEATRIS

Aktuaalne Kaamera külas Tartu Uues Teatris

Tartu Uues Teatris esietendus Ivar Põllu lavastus “Äralennuväli”. Inimesed, kes elavad välismaal on abstraktse eestluse jaoks sageli enam olemas kui Eestis elavad inimesed. Lavastus püstitab küsimusi nii eesti keele, rahvuse kui ka geeni kadumise kohta.

“Või Eesti geen tõepoolest – et on hoopis teist värvi rahvas või rahvus, kes räägivad eesti keelt ja kannavad uut Eesti kultuuri, aga ei kanna enam Eesti geeni. Mida me siis tegelikult kaitseme või mida me taga nutame või mida me kardame?” küsis Ivar Põllu.

AK: “Tartu Uue Teatri lavastus räägib Eestist lahkujatest”, 29.11.2013

Ahto arutab Karin Bachmanniga kaasava eelarve üle Sallitallajas

Genialistide Klubi programmijuht ja Karlova Seltsi liige Ahto Külvet arutleb maastikuarhitekt Karin Bachmanni ja saatejuht Berk Vaheriga Tartu linna kaasava eelarve projekti üle ning kodanike kaasamise teemal üldiselt.

Klassikaraadio SALLITALLAJA – stuudios Karin Bachmann ja Ahto Külvet, 25.11.2013